Výroba LED osvetlenia


Smart DC LED module Smart DC LED module

Nami vyrábané svietidlá používajú najnovšiu technológiu v oblasti LED diód. Rozmery, výkon a spektrum konfigurujeme podľa požiadaviek zákazníka, v podstate zákazníkovi "ušijeme" produkt na mieru. V našich svietidlách sú použite Smart DC moduly vyvinuté firmou FuturoLighting, s ktorou úzko spolupracujeme. Tieto moduly v sebe integrujú sekundárny DC budič, ktorý transformuje s vysokou účinnosťou, napájacie napätie, potrebný pre správnu funkciu LED diód. Prúd LED diódami je dodatočne riadený stmievaním signálom (PWM - pulzná šírková modulácia), čim si užívateľ nastavuje intenzitu svietidla lineárne v rozsahu 0 až 100%. Vďaka tomuto riadeniu je možné simulovať východ a západ slnka v akváriu a tým vytvoriť plynulý svetelný prechod pre život flóry a fauny. Pre riadenie DC LED modulov používame aquatimer z dieľne FuturoLighting.

Hlavné výhody oproti trubicovému osvetleniu:

  1. Nižšia spotreba elektrickej energie.
  2. Využitie tepla generovaného svietidlom pre ohrev akvária, čo predstavuje ďalšiu úsporu elektrickej energie. Vďaka tepelnému výmenníku sa teplota vody v akváriu zvýši o cca  1-2 °C..
  3. Široká variabilita konfigurácie a spektrálneho zloženia svetla, na základe individuálnych požiadaviek zákazníka
  4. Pridávame UV LED moduly, ktoré počas denného svietenia dopĺňajú spektrum a v noci slúžia ako nočné podsvietenie. Spotreba nočného podsvietenia je podľa veľkosti akvária cca 2-5W.
  5. Minimálne desaťnásobne vyššia životnosť LED diód oproti trubiciam T5, T8.
  6. Je dosahovaná kompaktná konštrukcia svietidla , a to vďaka tepelnému výmenníku.

Okrem toho moduly obsahujú aktívny termálny menežment, to znamená, že sa chránia proti tepelnému prehriatiu. Ak teplota modulov vystúpi nad 80°C prúd LED diódami je kontinuálne znižovaný, nepostrehnuteľné ľudským okom, tým sa zabezpečí vysoká životnosť LED aj pri nevhodných prevádzkových podmienkach. Dokonca ak by modul nebol na chladiči nehrozí jeho zničenie, funguje ďalej len pri menšom výkone, primárne danom teplotou okolitého prostredia. Konštrukcia svetla je riešená na  báze hliníkových profilov, ktoré sú aktívne chladené prietokom akváriovej vody za účelom   odvádzania prebytočného tepla, a zároveň chladenia LED modulov. Týmto sme docielili maximálnu možnú účinnosť a životnosť LED diód.

© Akvaristika AQNK 2018